گام دوم نخست وزیر نیوزیلند برای محدودیت قوانین مالکیت اسلحه

نخست وزیر نیوزیلند امروز (آدینه) لایحه جدیدی را به مجلس ارائه کرد که قوانین مالکیت اسلحه را سختگیرانه تر می نماید.

گام دوم نخست وزیر نیوزیلند برای محدودیت قوانین مالکیت اسلحه

به گزارش خبرنگاران، با گذشت شش ماه از تیراندازی کرایست چرچ که 51 مسلمان طی آن کشته شدند، این دومین اصلاحات قوانین مالکیت اسلحه است که نیوزیلند برای اعمال آن اقدام نموده است.

در نخستین دور اصلاحات قوانین مربوط به مالکیت اسلحه، تقریبا تمامی نمایندگان مجلس نیزویلند از طرح دولت حمایت نموده و ممنوعیت مالکیت سلاح های نیمه اتوماتیک نظامی را تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند امروز در بیانیه ای ضمن اعلام این لایحه تازه، اظهار کرد: داشتن یک سلاح گرم، یک امتیاز ویژه است نه یک حق.

وی اضافه نمود: آن تیراندازی ضعف هایی را در قوانین نشان داد که ما قدرت ترمیم آن را داریم. اگر به این ضعف ها رسیدگی نکنیم، دولت مسئولی نخواهیم بود.

این لایحه تازه شامل اقداماتی همچون ثبت سلاح ها برای نظارت و پیگیری تمامی سلاح های گرمی است که به طور قانونی در نیوزیلند در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

جزئیات این لایحه هم اکنون به طور علنی اعلام شده و در تاریخ 24 سپتامبر برای نخستین بار در صحن مجلس نیوزیلند قرائت خواهد شد.

این لایحه همچنین قوانین فروش اسلحه را برای فروشندگان و اخذ مجوز مالکیت اسلحه را برای خریداران محدودتر می نماید. تاریخ اعتبار مجوزهای تمدیدی نیز از 10 سال به 5 سال کاهش یافته است.

دولت نیوزیلند هم اکنون به دارندگان سلاح های ممنوعه تا 20 دسامبر فرصت داده تا سلاح های خود را تحویل بدهند.

بیش از 19 هزار و 100 سلاح گرم و حدود 70 هزار و 800 تجهیزات مربوط به سلاح تا کنون تحویل داده شده که به گفته بعضی منتقدان، از میزانی که پیش بینی می شده کمتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 499

به "گام دوم نخست وزیر نیوزیلند برای محدودیت قوانین مالکیت اسلحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام دوم نخست وزیر نیوزیلند برای محدودیت قوانین مالکیت اسلحه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید