کاهش میزان محبوبیت احزاب حاکم هلند

تهران - خبرنگاران - در آستانه برگزاری انتخابات محلی در هلند، نظرسنجی ها از کاهش میزان محبوبیت ائتلاف حاکم راست میانه حکایت دارد.

کاهش میزان محبوبیت احزاب حاکم هلند

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، نظرسنجی های اخیر حاکی است میزان محبوبیت ائتلاف راست میانه به رهبری مارک روته نخست وزیر کاهش یافته و این ائتلاف قادر نخواهد بود اکثریت را در مجلس محلی به دست آورد.

نظرسنجی ها همچنین نشان می دهد که دو حزب راست پوپولیستی برای آزادی به رهبری گرت ویلدرز و انجمن دموکراسی بیشترین آرای این دوره از انتخابات محلی را کسب خواهند کرد.

رقابت های انتخاباتی در شهرهای مختلف هلند در حالی پیگیری می گردد که تیراندازی روز دوشنبه در اوترخت بر آن سایه افکنده است.

این در حالی است که به دلیل اوضاع امنیتی ویژه در شهر اوترخت هلند، مقامات این شهر فعالیت های انتخاباتی احزاب را به حالت تعلیق درآورده اند.

در پی این تیراندازی که به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن 9 نفر دیگر انجامید، فضای کارزار تبلیغات انتخاباتی در دیگر مناطق هلند نیز تحت تاثیر نهاده شد.

همچنین نمایندگان احزاب هلند روز سه شنبه در لاهه اعلام کردند که با وجود این اتفاق، فعالیت های تبلیغاتی خود را هرچند با احتیاط و آرام تر از گذشته، ادامه خواهند داد.

شبد**اروپام**6143**

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 8 تیر 1398 شناسه مطلب: 335

به "کاهش میزان محبوبیت احزاب حاکم هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش میزان محبوبیت احزاب حاکم هلند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید