نمایش مستند زنده حیوانات در پارک ملی ناکورو

پارک های ملی کنیا از مهمترین جاذبه های گردشگری شرق قاره آفریقا هستند. مجموعه پارک هایی که گنجینه ای از حیات وحش و طبیعت بکر و خارق العاده این سرزمین را در دل خود جای داده اند. در میان پارک های ملی کنیا، پارک ملی ناکورو شهرت بیشتری دارد.

نمایش مستند زنده حیوانات در پارک ملی ناکورو

شاید یکی از مهمترین دلایل انتخاب گردشگران به عنوان اولین پارک ملی کنیا برای بازدید، فاصله کوتاه 140 کیلومتری آن با نایروبی پایتخت کنیا است. وجود دریاچه ناکورو در این پارک ملی بر جاذبه ها و زیبایی های این مجموعه افزوده است. دریاچه ناکورو یکی از بزرگترین پناهگاه فلامینگوها و 400 نوع پرنده رنگارنگ است که با پرواز خود بر فراز این دریاچه چشم هر بیننده را محو دیدن خود می نماید.

این دریاچه که وسعتی حدود 1/3 از پارک ملی ناکورو را در برگرفته، محل امنی برای زندگی باکتری ها و جلبک های سبز و آبی رنگ زیبایی است که باعث شده تا دریاچه به همین رنگ دیده گردد.

دریاچه ناکورو در میان جنگل ها و آبشارهایی نهفته شده که زیستگاه گونه های جانوری کمیابی چون کرگدن های سیاه، سفید، پلنگ، زرافه است.

اگر برای لذت بردن از زیبایی های این پارک ملی راهی کنیا شدید حواستان باشد که برای دیدن زیبایی های آن باید به بخش جنوبی دریاچه ناکورو بروید، مطمئن باشید تنها در اینجا می توانید شانس دیدن کرگدن های وحشی را آن هم به صورت گروهی داشته باشید.

با حضور در پارک ملی ناکورو علاوه بر دیدن مستند زنده حیات وحش و دیدن صحنه شکار شیرها و پلنگ ها می توانید شاهد زندگی جمعی از خزندگان اعم از مارهای پیتون باشید که مشغول بالا و پایین رفتن از درختان و بازی کردن روی شاخه های درختان انبوه پارک هستند.

در سفر به کنیا و حضور در پارک ملی ناکورو همچنین می توانید از طبیعتگردی روی چمن زارهای زیبا، کوهنوردی در ارتفاعات سرسبز و یک پیکنیک دلچسب لذت ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: بروزرسانی: 24 شهریور 1398 شناسه مطلب: 435

به "نمایش مستند زنده حیوانات در پارک ملی ناکورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش مستند زنده حیوانات در پارک ملی ناکورو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید