نشت هوای ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شد+تصاویر

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی نشتی یکی از فضاپیماهای متصل به این ایستگاه را که احتمالا به دلیل برخورد یک ریزشهاب سنگ ایجاد گردیده بود، گرفتند.

نشت هوای ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شد+تصاویر

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گیزمگ، امروز فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای یافتن و ترمیم یک نشتی هوا که در یکی از فضاپیماهای سایوز (Soyuz) متصل به ایستگاه کشف شد، اقدام کردند.

به نظر می رسد این نشتی که دیروز شناسایی شد، توسط یک ریزشهاب سنگ ایجاد گردیده باشد، اما اکنون با ثابت نگه داشتن فشار ایستگاه، مشکل رفع گردیده است و خدمه فرآیندهای عیب یابی و ترمیم را انجام دادند.

طبق اعلام سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos) که مسئولیت دو فضاپیمای سایوز که در حال حاضر به ایستگاه فضایی متصل هستند را برعهده دارد، علت نشت احتمالا ناشی از برخورد یک ریزشهاب سنگ با ایستگاه فضایی است، زیرا به نظر می رسد آسیب، خارجی است.

این برخورد احتمالی موجب ایجاد یک شکاف دو میلی متری در ماژول مدارگرد سایوز MS-09 گردیده است.

از آنجا که این ماژول برای اتصال فضاپیماها با ایستگاه فضایی استفاده می شد، قبل از استفاده مجدد، بازنشسته خواهد شد، چرا که پس از این آسیب، نمی توان خطر استفاده از این سفینه برای بازگرداندن خدمه به زمین در اواخر سال جاری را به جان خرید.

روس ها از خروج از ایستگاه فضایی و انجام راهپیمایی فضایی برای تعمیرات جلوگیری نموده اند، زیرا تعمیرات داخلی موثرتر است.

دمیتری راگوزین، رئیس روسکاسموس گفت: یک وضعیت اضطراری به دلیل افت فشار و نشت هوا در ایستگاه فضایی بین المللی اتفاق افتاده است. اقدامات برای مشخص منشأ نشت انجام شد. فضانوردان ایالات متحده در بخش روسیه جمع شدند و سپس بخش ها به صورت جداگانه بسته شدند تا دریابیم که چه اتفاقی افتاده و کجا بوده است. در نتیجه ما نشتی را پیدا کردیم و مشکل رفع شد.

نشت هوا از سایوز و ماژول راسوت (Rassvet) متعلق به بخش روسیه در ایستگاه فضایی که به آن متصل هستند، جزئی بود و اکنون سه آمریکایی، دو روس و یک فضانورد آلمانی در معرض هیچ خطری نیستند.

اگر وضعیت اورژانسی بود، سایوز مهر و موم می شد یا خدمه به دیگر فضاپیمای سایوز یعنی سایوز MS-08 می رفتند.

کاهش فشار هوا در ابتدا توسط واحد کنترل پرواز در مرکز فضایی جانسون شناسایی شد. پس از جستجوی دقیق فضاپیما و ماژول توسط خدمه، شکاف پیدا شد.

سپس نشتی با یک نوار مخصوص آغشته به رزین اپوکسی گرفته شد. از آنجایی که واحد کنترل ماموریت همچنان به شدت فشار هوا را آنالیز می نماید، احتیاج به انجام اقدامات دیگری نیست. با این حال روسکاسموس اعلام نموده است که کمیسیونی برای آنالیز این حادثه تشکیل خواهد شد.

ناسا می گوید که خدمه امروز به روتین عادی خود بازمی گردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نشت هوای ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شد+تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشت هوای ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شد+تصاویر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید