منابع عراقی از بازداشت 26 نیروی منتسب به یک گروه مقاومت عراق خبر دادند

فارس نوشت: منابع عراقی از بازداشت 26 فرد منتسب به گروه مقاومت سرایا الخراسانی از گروه های زیر مجموعه الحشد الشعبی را در استان دیاله از سوی شاخه امنیتی سازمان الحشد خبر می دهند.

منابع عراقی از بازداشت 26 نیروی منتسب به یک گروه مقاومت عراق خبر دادند

خبرگزاری الغدپرس به نقل از یک منبع مسوول در استان دیاله نوشته است که این نیروی ویژه الحشد الشعبی از بغداد به دیاله آمده و به مقر سرایا الخرسانی واقع بین دو شهر خالص و هبهب حمله نموده و طی این عملیات 26 عنصر سرایا الخراسانی را بازداشت کرد.

به گفته این منبع، در این عملیات نیروهای امنیتی الحشد الشعبی 30 قطعه سلاح و چند خودرو را ضبط کردند و بعد از خاتمه عملیات به بغداد بازگشتند.

هنوز علت این حادثه و بازداشت این تعداد از نیروهای منتسب به گروه مقاومت سرایا الخراسانی معلوم نیست.

نخست وزیر عراق پیشتر در دستور العملی، دستور ساماندهی تشکیلات الحشد الشعبی داده بود که به موجب این دستور العمل همه گروه های مقاومت باید یا به طور کامل تحت نظارت الحشد الشعبی قرار گیرند و یا اینکه به عنوان یک جریان سیاسی، وارد روند سیاسی شوند.

بعضی از گروه های مقاومت عراقی از تبعیت صد درصد از این دستور العمل سرباز زده بودند امری که نخست وزیر عراق را ناچار کرد تا مهلت اضافه به این گروه ها برای معین تکلیف وضعیت خود بدهد.

الحشد الشعبی در ماهها و یک سال گذشته نیز عملیات های مشابه علیه بعضی از مقرهای گروه های مدعی وابستگی به الحشد الشعبی داشته و بعضی از این مقرها را به دلیل تخلفات بسته اظهار داشت.

هنوز منابع مستقل این خبر و نیز انتساب این افراد به سرایا الخراسانی را تایید ننموده اند.

گروه مقاومت سرایا الخراسانی یکی از گروه های مهم مقاومت عراق در مبارزه با داعش به شمار می رود که در جنگ های مختلف علیه این گروه تروریستی در قالب فرماندهی الحشد الشعبی فعالیت داشته است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 2 مهر 1398 شناسه مطلب: 457

به "منابع عراقی از بازداشت 26 نیروی منتسب به یک گروه مقاومت عراق خبر دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع عراقی از بازداشت 26 نیروی منتسب به یک گروه مقاومت عراق خبر دادند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید