معبد سفید در تایلند

معبد سفید یا وات رانگ کان (Wat Rong Khun)، از برترین جاذبه‌های تاریخی کشور تایلند برای بازدید می‌باشد. رنگ سفید معبد، وات رانگ کان نشانی از پاکی و خلوص می‌باشد.

معبد سفید در تایلند

معابد کشرو تایلند هر کدام سرشار از هنر و خلاقیت هستند. هر سرزمینی که با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و مذاهبی که در آن وجود دارد خاستگاه معابد مختلف و متنوعی می‌باشد. در این میان سرزمین تایلند از معابد بی‌نظیری می‌باشد که مورد توجه بسیاری از گردشگران از سرزمین‌های مختلف می‌باشد. یکی از بهترین معابد دیدنی در کشور تایلند، معبد وات رانگ کان (Wat Rong Khun) است که به معبد سفید شناخته شده و در استان چیانگ‌ری (Chiang Rai) قرار گرفته است.

در سال 2014 زلزله‌ای منجر به خسارت بسیاری به بخش‌های مختلف این معبد شد و پس از بازرسی‌های تیم مهندسی، Chalermchai Kositpipat اعلام کرد که در طی دو سال دوباره این معبد بازسازی خواهد کرد

تکه شیشه‌های به کار رفته در این معبد نمادی از خرد بودا و تعالیم بودایی هستند، معبدی منحصر به فرد و خاص می‌باشد. زمانی که نور خورشید به این معبد بتابد زیبایی و شکوه آن دو چندان خواهد شد. این معبد به سبک معماری معابد بودایی ساخته شده.

پل چرخه تولد دوباره (The bridge of the cycle of rebirth)، معرف راه سعادت می‌باشد که برای رسیدن به آن باید از تمایلات دنیوی و هر حرص و طمعی گذر خواهد کرد. در کنار دریاچه دو مجسمه کیناره (Kinnaree)، که موجودات اساطیری بودایی به صورت نیمه انسان و نیمه پرنده هستند.

پس از عبور از پل چرخه، گردشگران تور لحظه آخری تایلند به دروازه بهشت می رسند به دو مجسمه از نمایندگان مرگ و راحو (Rahu) در آنجا وجود دارد که سرنوشت مرگ را تعیین می‌کنند. در مقابل بخش اصلی و پس از عبور از دروازه بهشت نیز، چند تصویر دیدنی از مدیتیشن بودا برای بازدید وجود دارد.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد سفید در تایلند"

بانکوک شهر معابدی ارزشمند برای بازدید است که گویای تاریخ، فرهنگ و هنر و معماری مردم این شهر می‌باشند. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم بازدید از معابد را در برنامه سفر تور تایلند خود قرار بدهید.

یکی از جالب‌ترین و شاید خنده‌دارترین حقایقی که با خواندن مقالات مربوط به سفر و گردشگری می‌توان دریافت این است که همواره عجیب‌ترین مکان‌های دنیا درست در کنار یا سر راه برخی از عادی‌ترین مکان‌ها قرار دارند.

اگر برای اولین بار است که به کشور تایلند سفر می‌کنید، می‌توانید در جاذبه‌هایی شرکت کنید که در این مقاله به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. برای این که یک سفر عالی در کشور تایلند را تجربه نمایید، به نکاتی که در این مقاله ذکر شده است، توجه فرمایید. 

 معبد پهارا سینگ (Wat Phra Singh)، از بهترین معابد پربازدید شهر چیانگ مای می‌باشد. این معبد در بخش قدیمی شهر چیانگ‌مای و در نزدیکی دیوارهای باستانی قرار دارد.

به "معبد سفید در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با معبد سفید در تایلند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید