معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: کنترل از راه دور به تاسیسات آبی رسید

کشفی گفت: سامانه کنترل از راه دور تاسیسات آبی در 288 شهر در کشور افتتاح شد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: کنترل از راه دور به تاسیسات آبی رسید

به گزارش ، حمیدرضا کشفی معاون رهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب با اشاره به پیاده سازی سامانه تله متری و کنترل از راه دور در تاسیسات 288 شهر کشور اظهار کرد: مطالعه سیستم هوشمند با ایجاد یک موتور هیدرولیکی در شهر مشهد به صورت ازمایشی شروع شده و به محض جمع بندی در دیگر نقاط کشور اجرایی خواهد شد.

معاون رهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: دستورالعمل های مورد احتیاج برای استقرار سیستم اسکادا در طرح های توسعه جدید، کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق، تهیه و نیرو های انسانی و تخصص های مورد احتیاج برای بهره برداری از این سیستم معین شده است.

وی، اعمال مدیریت تقاضا و عملیاتی سازی الگوی بهینه مصرف، اصلاح بهبود ساختار تخصیص تامین آب و ایجاد حسابداری ملی آب، تدوین و پیاده سازی نظام جامع بهره برداری و پایش کمی منابع آب در بخش آب شرب و بهداشتی، برنامه ریزی و اجرای عملیاتی کاهش تلفات، ارتقای رضایت مشترکان به وسیله نظام های جوابگو، بهبود شاخص های کیفیت خدمات، کاهش قیمت تمام شده و استفاده بهینه از منابع آب را از جمله اهداف ایجاد سیستم جامع اسکادا در جهت شاخص های راهبردی وزارت نیرو بیان نمود.

برنامه سه ساله مدیریت تنش آب شرب

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به برنامه سه ساله مدیریت تنش آب شرب با رویکرد افزایش تاب آوری و پایداری خدمات درصورت تامین اعتبار مورداحتیاج از صندوق توسعه ملی اضافه نمود: تامین کمبود آب پیش بینی شده به میزان 33 مترمکعب بر ثانیه، افت آبدهی و منابع تامین آب به میزان 20 مترمکعب بر ثانیه و ایجاد ظرفیت رزرو در حدود 10 متر مکعب بر ثانیه در سال 1400 از جمله برنامه های مدیریت تنش آبی شهر ها و روستا های کشور به شمار می آید.

کشفی، اضافه شدن 63 مترمکعب بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب کشور در سال 1400 را مهم ترین هدف از اجرای طرح بدون تنش آب شرب بیان نمود.

وی ادامه داد: دستیابی به برنامه های پیش گفته به وسیله افزایش تامین و فراوری آب، ارتقای کیفی، افزایش توان ذخیره سازی آب، ارتقای مدیریت و بهره وری و منابع تامین، تاسیسات و شبکه ها امکان پذیر خواهد شد.

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، افزایش 63 مترمکعب بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب کشور در سال 1400 به وسیله افزایش تامین و فراوری آب به میزان 30.7 مترمکعب بر ثانیه، ارتقای کیفی به میزان 10 مترمکعب بر ثانیه، ارتقای مدیریت و بهره وری منابع تامین، تاسیسات و شبکه ها به میزان 8.1 مترمکعب بر ثانیه و 14.2 متر مکعب بر ثانیه به وسیله مدیریت مصرف محقق خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: کنترل از راه دور به تاسیسات آبی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور: کنترل از راه دور به تاسیسات آبی رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید