مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در تایوان آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سروش صادق‌نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیراگفت: مسابقات جهانی رباتیک فیرا امسال، برای بیست و سومین سال متوالی، به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر تایوچونگ کشور تایوان در حال برگزاری است.

مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در تایوان آغاز شد

وی افزود: روز گذشته آیین افتتاح این رقابت‌ها با حضور وزیر علوم و فناوری تایوان، شهردار شهر تایچونگ و رئیس پارک علم و فناوری تایوان در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی آغاز بکار کرد.

وی خاطر نشان کرد: در طول برگزاری این رقابت‌ها که‌ تا 21 مردادماه جاری برگزار خواهد شد، 250 تیم از 20 کشور جهان و در قالب 1500 شرکت کننده با یکدیگر به رقابت پرداخته که کشور عزیزمان ایران نیز در بخش دانش‌آموزی با 24 تیم و در بخش دانشجویی با 9 تیم حضور داشته و به تدریج در بخش های مختلف این رویداد با حریفان خود به رقابت خواهد پرداخت.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا هدف این مسابقات را اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه این دانش در کشورهای مختلف دانست و یادآور شد: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین‌المللی فیرا، برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات تیم‌های شرکت‌کننده در یک برنامه بین‌المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا پرداختند.

صادق نژاد اضافه کرد: با ورود سومین گروه از اعضای کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران به این رقابت‌ها در روز گذشته، از امروز شاهد رقابت‌های جامع تری خواهیم بود و امیدواریم که تیم‌های ایرانی مطابق روال سال‌های گذشته نتایج ارزنده ای را در این رقابت‌ها کسب کنند.

به گفته وی، در مسابقات جهانی رباتیک تایوان تیم‌هایی از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، آزاد اسلامی و مدرسه رباتیک امیرکبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، کوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان حضور خواهند داشت.

منبع: mehrnews.com

به "مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در تایوان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در تایوان آغاز شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید