مردم الجزائر برای هجدهمین آدینه متوالی تظاهرات کردند

هزاران نفر از مردم الجزائر امروز نیز برای هجدهمین آدینه متوالی تظاهرات نموده و ضمن تأکید بر حفظ وحدت، خواهان پاسخ به مطالبات مردمی شدند.

مردم الجزائر برای هجدهمین آدینه متوالی تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هزاران نفر از مردم الجزائر امروز در میدان البرید المرکزی در پایتخت این کشور تظاهرات نموده و با سر دادن شعارهایی برکناری تمامی عناصر دوره عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت و پاسخ به مطالبات مردمی را خواهان شدند.

تظاهرات کنندگان شعارهایی در حمایت از وحدت و مخالفت با ایجاد تفرقه در میان مردم الجزائر سر دادند.

طبق گزارش وبگاه العربی الجدید، نیروهای امنیتی الجزائر از صبح امروز تمامی پرچم ها به استثنای پرچم ملی این کشور را برچیدند که به گفته تظاهرات کنندگان این اقدام نیروهایی امنیتی پرچم قومی آمازیغ را نشانه رفته بود که همین امر باعث مشاجره بین تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی شد.

احمد قاید صالح رئیس ستاد مشترک ارتش الجزائر چهارشنبه گذشته دستور داده بود تمامی پرچم ها به استثنای پرچم ملی این کشور در خیابان ها و مسیرهای تردد مردمی برچیده گردد.

از زمان شروع تظاهرات های مردمی در الجزائر بعضی پرچم های زرد و سبز رنگ با نشان قوم آمازیغ (شمال آفریقا) در میان تظاهرات کنندگان مشاهده می گردد.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزائر دوم آوریل گذشته در پی گسترش اعتراضات به نامزدی وی برای پنجمین بار متوالی در انتخابات ریاست جمهوری، از قدرت استعفا داد و به دنبال آن عبدالقادر بن صالح رئیس مجلس الأمه (مجلس) الجزائر به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب شد و قرار بود طی 90 روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردد اما اخیرا پس از آنکه هیچ فردی به عنوان نامزد انتخابات ثبت نام نکرد، برگزاری این انتخابات به تعویق افتاد و دوره ریاست جمهوری بن صالح نیز تمدید شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 16 مرداد 1398 شناسه مطلب: 398

به "مردم الجزائر برای هجدهمین آدینه متوالی تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم الجزائر برای هجدهمین آدینه متوالی تظاهرات کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید