لندن: تصمیمی برای تعویق زمان خروج از اتحادیه اروپا نداریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، استفان بارکلی وزیر برگزیت در کابینه انگلیس امروز سه شنبه گفت: هیچ احتمالی مبنی بر تعویق خروج لندن از اتحادیه اروپا بعد از 29 مارس 2019 وجود ندارد.

لندن: تصمیمی برای تعویق زمان خروج از اتحادیه اروپا نداریم

وزیر برگزیت انگلیس در این خصوص ادامه داد: نمی توانیم تاریخ مذکور را به تعویق بیندازیم؛ چرا که این تاریخ را ماده 50 پیمان لیسبون مقرر نموده و نمایندگان پارلمان نیز این تاریخ را مورد تأئید قرار داده اند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز ساعاتی پیش در این خصوص گفت: بنا نداریم خروج از اتحادیه اروپا را با هیچگونه تأخیری به انجام رسانیم. ترزا می گفته است که بحث ها درباره پیش نویس کنونی برگزیت را سه شنبه آینده خواهد بست و به این موضوع خاتمه می دهد.

این در حالیست که وی پیشتر در این خصوص گفته بود: 29 ماه مارس سال آینده میلادی از اتحادیه اروپا بیرون می رویم. (ترزا می) آماده می گردد تا حتی بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد.

لازم به ذکر است، ترزا می از سوئی نتوانسته است نظر نمایندگان پارلمان این کشور درباره پیش نویس توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را جلب کند و از سویی آن ها برای اعمال تغییراتی در این توافق تحت فشار قرار گرفته و از طرف دیگر بروکسل آشکارا اعلام نموده است که هرگز درباره این توافق حاضر به مذاکره مجدد نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لندن: تصمیمی برای تعویق زمان خروج از اتحادیه اروپا نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: تصمیمی برای تعویق زمان خروج از اتحادیه اروپا نداریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید