عملیات هوائی ارتش ترکیه در عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای گفت که در جریان عملیات پنجه- 3 امروز نیروهای مسلح این کشور علیه پ ک ک در شمال عراق، 2 تروریست از پای درآمده اند.

عملیات هوائی ارتش ترکیه در عراق

وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه اعلام نمود: در ادامه عملیات پنجه -2 در منطقه گارا واقع در شمال عراق، 2 تروریست دیگر نیز از پای درآمدند.

لازم به ذکر است عملیات پنجه 1 بعد از ظهر روز دوشنبه 27 می و به بهانه نابودی مواضع پ ک ک در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق شروع شد و همچنان ادامه دارد.

این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار فاتح یلدز سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا اطلاع داد.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای اعلام نمود که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.

لازم به ذکر است، وزارت دفاع ترکیه چندی پیش در بیانیه ای اعلام نموده بود که عملیات جدیدی با عنوان پنجه -2 برای مبارزه با گروه های تروریستی در شمال عراق شروع شده است.

در این بیانیه همچنین آمده بود: عملیات پنجه -2 ارتش ترکیه با پشتیبانی نیروی هوایی، بالگردها و پهپادهای کشورمان طبق برنامه در شمال عراق ادامه دارد. نیروهای ترکیه در چارچوب این عملیات مقابله با عناصر گروه تروریستی پ.ک. ک و انهدام مخفیگاه و پناهگاه های آنها در منطقه خاکورک را ادامه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 4 آبان 1398 شناسه مطلب: 560

به "عملیات هوائی ارتش ترکیه در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات هوائی ارتش ترکیه در عراق"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید