شهر سوخته آیوتایا بانکوک

شهر تاریخی آیوتایا که به مدت 17 سال پایتخت کشور تایلند به شمار می‌رود و که در حاب حاضر یکی از مهمترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید می‌باشد. یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان خود از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده.

شهر سوخته آیوتایا بانکوک

آیوتایا ازدیدنی های تور تایلند در شهر بانکوک است که در ۸۹ کیلومتری شمال این شهر قرار گرفته و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است. این شهر که بسیاری در قرن ۱۷ آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم تنها وقت خود را در ساحل نگذرانده و به بازدید جاذبه‌های تاریخی و مدرن شهر بانکوک هم بروید.

پادشاهی آیوتایا که در سال ۱۳۵۰ ایجاد شده بود و در واقع دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای Sukhotai به شمار می رفت، در قرن ۱۶ به اوج قدرت، ثروت و فرهنگ رسید و قلمرو آن فراتر از لائوس، کامبوج و برمه کنونی گسترش یافته و حتی با فرانسه زمان لویی چهاردهم رابطه داشت. آیوتایا در ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار گرفته و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است.

آیوتایا تا سال ۱۷۶۷ محل حکومت ۳۳ تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه در نیمه های قرن ۱۸برمه ای ها آن را فتح و تخریب کردند. این شهر که در ۸۰ کیلومتری بانکوک قرار دارد سابقا بیش از ۴۰۰ معبد را در خود جای داده بود، امروزه تنها مجموعه ای از معابد و ردیف هایی از بوداهای نیمه ویران و قدیمی و معبدهای تخریب شده بر جای مانده است که در لیست جهانی یونسکو ثبت شده است.

به "شهر سوخته آیوتایا بانکوک" امتیاز دهید

5 کاربر به "شهر سوخته آیوتایا بانکوک" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با شهر سوخته آیوتایا بانکوک

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید