سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب درختان باغی قطع می گردد

به گزارش خبرنگاران، رحمت علیزاده جیرکل با اشاره به صدور مجوز قطع سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب برای درختان باغی در منطقه گفت: اغلب این درختان مربوط به نهال هایی است که درسنوات قبل منابع طبیعی به طور رایگان در بین مردم توزیع نموده است.

سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب درختان باغی قطع می گردد

وی با اشاره به اینکه تا سرانجام ماه آذر ماه سالجاری حدود 18 هزار مترمکعب درختان صنعتی و هیزمی از باغات و اراضی مستثنیات اشخاص و نیز خارج از طرحهای جنگلداری غرب مازندران نشانه گذاری شد ، ادامه داد : بخشی از این درختان در راستا برق و بستر سیلابی رودخانه ها مجوز قطع صادر شده است .

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی نوشهر بخشی از این درختان را شامل گونه هایی چون توسکا، افرا، گردو ، زربین و انواع کاج ها بر شمرد.

وی با توصیه به صاحبان باغها و اراضی مستثنیات که درختان جنگلی و سوزنی برگ دارند، گفت: این افراد چنانچه می خواهند این درختان را برداشت کنند با مجوز منابع طبیعی می توانند آن را از باغها خارج کنند .

وی توضیح داد: در صورت کشف چوب آلات فاقد پروانه قطع توسط ماموران منابع طبیعی ، چوب آلات مکشوفه مشمول ماده 48 قانون سازمان جنگل ها خواهد شد و علاوه بر جریمه ، چوب آلات مقطوعه نیز به نفع دولت ضبط خواهد شد و متقاضیان با مراجعه به ادارات و واحدهای منابع طبیعی نسبت به صدور پروانه حمل اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب درختان باغی قطع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب درختان باغی قطع می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید