دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به خط خاتمه رسیدند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران پس از هفت روز در محل کاروانسرای زوار بخش شهداد به سرانجام رسید.

دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به خط خاتمه رسیدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران با حضور 35 دونده از 6 کشور دنیا از تاریخ 9 مهرماه از محل اکوکمپ گردشگری هواپیمایی ماهان واقع در روستای ملک آباد بخش شهداد آغاز شد و پس از گذشت هفت روز در تاریخ 15 مهرماه سالجاری در محل کاروانسرای زواراندوهجرد این بخش سرانجام یافت.

او با اشاره به اینکه دراولین روز برگزاری سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران، دوندگان یک مسیر 40 کیلومتری را دویدند، اضافه نمود: این مسیر از محل اکوکمپ گردشگری هواپیمایی ماهان آغاز شد و تا دره دلفین ها واقع در بیان لوت ادامه داشت.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه دوندگان در دومین روز این ابرماراتن،38 کیلومتر از دره دلفین ها تا گندم بریان و رودشور را دویدند وشب را در گندم بریان سپری کردند، گفت: تمام دوندگان در سومین روز مسابقه یک مسیر 42 کیلومتری از گندم بریان تا کاروانسرای حوض نادر در منطقه کلوت ها را دویدند.

فرخی با بیان اینکه دوندگان در روزهای چهارم و پنجم وارد مسیر کلوت ها به عنوان سخت ترین بخش مسابقه شدند، اضافه نمود: این دو روز سخت ترین قسمت مسابقه با قوانین بسیار خاصی بود، از جمله آنکه دوندگان می بایست یک مسیر 75 کیلومتری را طی 24 ساعت می دویدند و اگر از این بازه زمانی بیشتر می شد، امکان ادامه مسابقه را نداشتند.

او با اشاره به اینکه 80 درصد دوندگان، تا شامگاه 75 کیلومتر را دویدند، توضیح داد: آخرین دونده نیز ساعت شش صبح جمعه (روز پنجم) به خط سرانجام این مسیر رسید.

او اضافه نمود: دوندگان پس از یک شب استراحت در روستای کریم آباد، در صبح روز ششم مسابقه مسیر38 کیلومتری تا روستای جهر در حوالی شهر اندوهجرد را دویدند.

او با بیان اینکه دوندگان سومین ابرماراتن راه ابریشم ایران در نهایت در هفتمین روز این ابرماراتن پس از طی 17 کیلومتردر محل کاروانسرای زوار اندوهجرد به خط سرانجام رسیدند، تاکید نمود: خوشبختانه در این مدت هیچ مسئله ای برای هیچ یک از دوندگان ایرانی و خارجی پیش نیامد و همه شرکت کنندگان از اجرای برنامه رضایت کامل دارند.

فرخی با اشاره به اینکه در سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در مجموع 17 دونده ایرانی و 18 دونده خارجی شرکت داشتند، اعلام نمود: در جریان این ابرماراتن، 11 نفر از دوندگان 150 کیلومتر در بیابان لوت دویدند و سایر شرکت کنندگان مسیری 250 کیلومتری را طی کردند.

او خطرنشان کرد: تا روز دوم مسابقه سه دونده انصراف دادند و پس از آن 32 دونده دیگر مسیر را تا خط سرانجام طی کردند.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 21 بهمن 1397 شناسه مطلب: 229

به "دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به خط خاتمه رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به خط خاتمه رسیدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید