دانمارک در هزینه های نظامی اش بازنگری می نماید

نخست وزیر دانمارک در گفت وگو با رئیس جمهوری فرانسه خواهان افزایش فوری همکاری دفاعی با اتحادیه اروپا گردیده است. او با گریزی به اقدامات دونالد ترامپ به تغییر مناسبات دو سوی اقیانوس آرام اشاره نمود.

دانمارک در هزینه های نظامی اش بازنگری می نماید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه امروز (سه شنبه) در اولین روز از سفر دو روزه اش به دانمارک خواهان مشارکت بیشتر دانمارک در اتحادیه اروپا شد و همزمان بر تغییر رویکرد این بلوک با ایالات متحده تاکید نمود. لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک ظاهرا موافق این مساله است و گفت دانمارک مایل است تا کار بیشتری در امور دفاعی اروپایی خارج از ناتو انجام دهد.

ماکرون در کنفرانس خبری مشترک با رئیس دولت دانمارک گفت: معتقدم دانمارک در اجرای تعهدات اروپایی خود بسیار متواضع است. نخست وزیر دانمارک هم گفت با طرح ماکرون برای افزایش همکاری دانمارک با این اتحادیه اروپا، تا جای ممکن موافق است. او همچنین به این حقیقت اشاره نمود که این رویه نیازمند برگزاری رفراندوم است.

لوکه راسموسن با اشاره به رفتار دمدمی مزاجانه ترامپ در قبال متحدان اروپایی اش به خبرنگاران گفت: یکی از دلایل آن این است که روابط ترانس آتلانتیک این روزها در حال تغییر است؛ ما هر دو این مساله را در نشست گذشته متوجه شدیم. بنابراین باید مسوولیت بیشتری در ارتباط با امنیت خودمان بر عهده بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 12 آبان 1397 شناسه مطلب: 188

به "دانمارک در هزینه های نظامی اش بازنگری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارک در هزینه های نظامی اش بازنگری می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید