ترامپ تحقیقات مولر را غیر قانونی دانست

رئیس جمهوری آمریکا بدون ارائه مدرک مدعی شد که گزارش بازرس کل وزارت دادگستری کشورش در انتقاد به مدیر اخراجی اف بی آی درباره مدیرت یادداشت های رسمی تایید می نماید که تحقیقات روسیه در شورای ویژه غیر قانونی بود.

ترامپ تحقیقات مولر را غیر قانونی دانست

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همچنین به غلط ادعا کرد گزارش رابرت مولر درباره مداخله روسیه نشان می دهد هیچ نوع مانع تراشی در کار نبوده است؛ به رغم آنکه شورای ویژه به نتیجه ای مبنی بر اینکه ترامپ در تحقیقات مانع تراشی کرد یا خیر نرسید.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: براساس گزارش بازرس کل، کل پیگیری موهومات علیه من و دولت یک شیادی بزرگ و غیر قانونی بود.

مایکل هوروویتس، بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا پنج شنبه با انتشار گزارشی گفت، جیمز کومی، مدیر اخراجی اف بی آی سیاست های این سازمان را با سوء مدیریت یادداشت هایی که حاوی مکالمات او با ترامپ بوده است، نقض نموده است.

به گفته او، جیمز کومی با انتقال گفت وگوهای خصوصی و غیر محرمانه خود به یک دوست برای رساندن آن ها به دست یک خبرنگار، مرتکب نقض قوانین اف بی آی و مقررات اداری شده است. کومی گفته است، هدفش از یادداشت و انتشار این مکالمات ثبت آن ها بوده چون این نگرانی وجود داشت که ترامپ بعدها منکر آن ها گردد و دروغ بگوید. او همچنین گفته بود، قصد تحریک به انتصاب یک شورای ویژه برای رهبری تحقیقات اف بی آی درباره روابط میان روسیه و کمپین ترامپ را داشته است.

با این حال وزارت دادگستری آمریکا تصمیم گرفت تا کومی را بابت این موضوع تحت پیگرد قرار ندهد. جیمز کومی در پیامی توییتری نوشت، بازرس کل هیچ مدرکی دال بر اینکه او یا وکلایش اقدام به انتشار هرگونه اطلاعات محرمانه با رسانه ها نموده باشند، به دست نیاورده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 مهر 1398 شناسه مطلب: 476

به "ترامپ تحقیقات مولر را غیر قانونی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تحقیقات مولر را غیر قانونی دانست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید