تایمز: روسیه به ایران راستا مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد!

ایرنا نوشت: یک رسانه آمریکایی گزارش داده روسیه به ایران یک راستا مصون از تحریم برای انتقال نفت خود به ترکیه و سوریه پیشنهاد داده است. گئورگی مارادوف، نماینده کرملین در شبه جزیره کریمه گفت که ایران می تواند از قابلیت های کشتی رانی این شبه جزیره استفاده نموده و نفت خودش را به وسیله کانال ولگا-دن به دریای سیاه منتقل کند.

تایمز: روسیه به ایران راستا مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد!

یک رسانه آمریکایی امروز آدینه گزارش داده روسیه در اقدامی که از گسترش روابط میان مسکو و تهران حکایت دارد به ایران جهت جدیدی برای انتقال نفت به ترکیه و سوریه پیشنهاد داده است.

به نوشته تایمز، ایران قبلاً محموله های نفت خود به سوریه و ترکیه را به وسیله کانال سوئز انتقال داده است. اما بعد از خروج آمریکا از برجام انتقال نفت از این این جهت برای ایران سخت شده است، زیرا کشورهایی که اقدام به خریداری نفت ایران نمایند یا به انتقال محموله های آن یاری نمایند ممکن است با تحریم های آمریکا روبرو شوند.

گئورگی مارادوف، نماینده کرملین در شبه جزیره کریمه گفت که ایران می تواند از قابلیت های کشتی رانی این شبه جزیره استفاده نموده و نفت خودش را به وسیله کانال ولگا-دن به دریای سیاه منتقل کند.

مارادوف تأکید کرد: منافع دوجانبه بین ایران و کریمه به ویژه با توجه به سیاست های ضدایرانی ایالات متحده آمریکا رو به افزایش است.

طبق نوشته روزنامه تایمز، کانال ولگ-دن 63 مایل طول دارد و بخشی از آبراهی است که دریای خزر را به وسیله دریای آزوف و دریای سیاه به اقیانوس های دنیا متصل می نماید.

این روزنامه می نویسد تهران هنوز علناً به درخواست روسیه پاسخ نداده اما اعطای جهت جایگزین نفتی می تواند فرصت ارزشمندی در اختیار صنعت نفت ایران قرار دهد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 11 مهر 1398 شناسه مطلب: 479

به "تایمز: روسیه به ایران راستا مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایمز: روسیه به ایران راستا مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید