ارسال دومین محموله یاری های آمریکایی برای مخالفان دولت ونزوئلا

رهبر مخالفان ونزوئلا با نقض کردن ممنوعیت خروج از این کشور، به کوکوتا واقع در کلمبیا رفت تا دومین محموله از یاری های آمریکا برای مخالفان که در فرودگاه کوکوتا فرود آمده را تحویل بگیرد.

ارسال دومین محموله یاری های آمریکایی برای مخالفان دولت ونزوئلا

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دومین محموله از یاری های آمریکا برای مخالفان دولت ونزوئلا، توسط نظامیان فرماندهی جنوبی ارتش آمریکا ارسال شده و در فرودگاه کوکوتا واقع در کلمبیا فرود آمد.

این در حالی است که نیکلاس مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا یاری های ارسالی از آمریکا را به دلیل اظهارات مداخله جویانه مقامات این کشور و کوشش آمریکا برای ایجاد کودتا در ونزوئلا رد می نماید.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت که به درخواست خوان گوآیدو، رهبر مخالفان ونزوئلا، این یاری ها را ارسال نموده اند و دولت این کشور نیز باید اجازه ورود یاری ها را صادر کند. ارزش این محموله، 100 میلیون دلار تخمین زده می گردد.

از سوی دیگر گوآیدو با نقض کردن دستور ممنوعیت خروج از ونزوئلا، به شهر کوکوتا رفته و در مراسمی که برای حمایت و ارائه یاری های آمریکایی به مخالفان مادورو برگزار شده بود، شرکت کرد.

خبرگزاری فرانسه همچنین به نقل از گوآیدو مدعی شد که ارتش ونزوئلا به او یاری نموده تا ممنوعیت خروج از این کشور را نقض نموده و به کلمبیا برود.

پیش از این دولت ونزوئلا محموله ای از یاری های بشردوستانه روسیه حاوی دارو و تجهیزات پزشکی را که به وسیله سازمان بهداشت جهانی به این کشور ارسال شده بود، پذیرفت.

مادورو پیش از این اعلام نموده بود 300 تُن یاری های بشردوستانه از روسیه به ونزوئلا ارسال خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 27 خرداد 1398 شناسه مطلب: 322

به "ارسال دومین محموله یاری های آمریکایی برای مخالفان دولت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال دومین محموله یاری های آمریکایی برای مخالفان دولت ونزوئلا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید