ارز و گمرک در تایلند

قبل از این که در یک تور تایلند با هدف تجاری شرکت کنید، بهتر است در مورد ارز این کشور و قوانین گمرکی برای صادرات و واردات به تایلند آشنا شوید. در ضم به این نکته هم تجه کنید که تایلند قوانین گمرک و صادرات و واردات سختگیرانه‌ای دارد.

ارز و گمرک در تایلند

پول رسمی تایلند، بات (THB) می‌باشد. هر بات معادل 128 تومان می‌باشد. پول تایلند هم بصورت اسکناس هست هم بصورت سکه . اسکناس، بات نام دارد و سکه، ساتانگ. هر بات 100 ساتانگ است. اسکناس های بات در مبالغ 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 500 و 1000 موجود است و سکه ها در مبالغ 1، 5، 10، 25 و 50 ساتانگی. 

ویزا کارت، مسترکارت (MasterCard) و امریکن اکسپرس (American Express) از کارت های اعتباری هستند که در تور تایلند می‌توانید از آن‌‌ها استفاده نمایید.

در تور تایلند می‌توانید ارز رایج این کشور را در بانک ها ، صرافی ها و هتل ها به دیگر ارزها تبدیل کنید . ساعت کاری بانک ها از دوشنبه تا جمعه ساعت 8:30 تا 15:30 می باشد . این کار در شهرهای کوچک در مورد مبالغ بالا کمی مشکل می‌باشد.

می توان در هتل ها ، بانک ها و فروشگاه ها از چک های مسافرتی به یورو ، پوند استرلینگ یا دلار آمریکا استفاده کنید. 

سلاح و مهمات، مواد غذایی، دارو، عتیقه جات و آثار هنری با ارزش بالا و گونه‌های در معرض خطر از ممنوعات صادراتی به کشور تایلند می‌باشند.

نکته : وارد کردن داروهای غیرقانونی به تایلند ممنوع می‌باشد و بعضی مواقع مجازات حبس زیاد و یا اعدام را در پی خواهد داشت. صادرات سلاح های گرم و مهمات و همچنین داروهای غیرقانونی محدودیت دارند . برای صادر کردن عتیقه جات نیز باید از دپارتمان هنری کشور تایلند مجوز داشته باشید.

اخبار و مقالات مرتبط با "ارز و گمرک در تایلند"

البته سفر به تایلند دلیل نمیخواهد همه این کشور را میشناسند و ممکن است بارها به آن سفر کرده باشند، اما در ادامه قصد داریم چند مورد از 

تایلند جاذبه های طبیعی و سواحل فوق العاده ای دارد که زیباترین انها در جزایر این منطقه هستند، در ادامه جزایر شگفت انگیز تایلند را معرفی خواهیم کرد.

تست کردن انواع غذاها مخصوصا اگر بدانید که با چه موادی پخته شده اند بسیار لذت بخش است غذاهای تایلند را بیشتر بشناسیم.

تایلند یکی از سرسبزترین کشورهای جهان، پر از جاده های سرسبز و سواحل زیبا می باشد که این ویژگی ها این کشور را جز جذابترین ها برای سفر قرار میدهد.

به "ارز و گمرک در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با ارز و گمرک در تایلند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید