آشنایی با معبد سفید تایلند

معبد سفید تایلند از آن جاذبه های گردشگری عجیب و غریب است نمیدانی با چه چیزی روبرو هستی و حسابی قرار از غافل گیر شوی همه چیز هم مدرن است هم تاریخ تایلند را در خودش دارد، در ادامه با این معبد بیشتر آشنا میشویم.

آشنایی با معبد سفید تایلند

در این پست در مورد مبعدی به نام Wat Rong Khun صحبت می کنیم که بیشتر با عنوان معبد سفید تایلند شناخته می گردد. معمار این معبد شخصی به نام چالرمچای کوسیتپیپات است. او در نظر داشت که زیباترین معبد دنیا را بسازد و باید بگوییم که تا حد زیادی هم در این کار موفق گردیده است. دست کم معبد او شبیه هیچ عمارت دیگری در دنیا نیست.

در هنگام ورود به معبد، نخست شما با توده بزرگی از دست ها روبرو می شوید که استعاره ای هستند از حرص و طمع آز آدمی در بوداییسم. بعد از آن شما از پلی عبور می کنید. این پل شما را از دوزخ، رهسپار بهشت می نماید. در آستانه بهشت، شما با نگهبانان و فرشتگان بهشت روبرو می شوید.

جالب است که در روی پل شما حق برگشتن به سمت عقب را ندارید و نمی توانید به صورت معکوس از بهشت به دوزخ بروید و اگر هم قصد این کار را بگیرید، نگهبانانی هستند که به شما هشدار می دهند و از این کار ممانعت به عمل می آورند.

گذر از پل در واقع نمادی است از راه بوداییسم که می خواهد انسان را به سمت تعالی سوق دهد.

در داخل معبد و در جای جای آن مجسمه ها و نوع معماری، نشان از فرهنگ محلی یکپارچه و در هم تنیده با بوداییسم دارند.

معمار این معبد تقریبا یک میلیون دلار برای ساخت آن صرف کرد و البته اهدای مردمی را هم قبول می کرد. منتها برای اینکه کسی نتواند با یک اهدای مالی بزرگ، هنر او را تحت تأثیر قرار بدهد و در کارها دخالت کند، سقف اهدا را روی ده هزار دلار قرار داد.

این بنا یک بار هم در جریان زلزله سال 2014 آسیب هایی دید که خوشبختانه جدی نبودند.

اخبار و مقالات مرتبط با "آشنایی با معبد سفید تایلند"

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نفت مسجد سلیمان تیم جدید لیگ است و همیشه اولین بازی مقابل تیم جدید لیگ دشوار خواهد بود.

تایلند را می توان جزو سه مقصد گردشگری محبوب ایرانی ها دانست که انتخابی بی دلیل هم نیست. سواحل پر تعداد، آب های شفاف، جزایر زیبا با طبیعتی بکر و فرهنگ خاص که نمود آن در معابد بودایی مشهود است از این کشور مقصدی عالی برای سفر ساخته اند.

استان کرابی در جنوب تایلند از جذابیت های کمتر شناخته شده برای گردشگران ایرانی است، با این وجود این شهر بسیار جذاب است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که بازدید از آن رد سفر به تایلند بسیار هیجان انگیز است. در ادامه با معرفی جاذبه های این شهر اشنا خواهیم شد.

معبد سفید یا وات رانگ کان (Wat Rong Khun)، از برترین جاذبه‌های تاریخی کشور تایلند برای بازدید می‌باشد. رنگ سفید معبد، وات رانگ کان نشانی از پاکی و خلوص می‌باشد.

به "آشنایی با معبد سفید تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با آشنایی با معبد سفید تایلند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید