آخرین نظرسنجی ،روند صعودی حامیان استیضاح ترامپ

دو نظرسنجی که به تازگی اجرا شده، نشان می دهند که حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ رو به افزایش است و حدود نیمی از آمریکایی ها از چنین اقدامی حمایت می کنند.

آخرین نظرسنجی ،روند صعودی حامیان استیضاح ترامپ

استیضاح ترامپ

روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده است که نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نشان می دهد که حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و برکناری او از ریاست جمهوری از 37 درصد در هفته گذشته به 47 درصد در هفته جاری رسیده است. این در حالی است که دقیقا 47 درصد از مردم نیز با استیضاح ترامپ مخالف هستند.

نتایج نظرسنجی شبکه سی ان ان نیز نشان می دهد که 47 درصد از بزرگسالان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت می کنند. این نتایج نشان دهنده رشدی شش درصدی نسبت به نظرسنجی گذشته سی ان ان درباره استیضاح ترامپ است.

این در حالی است که در روزهای اخیر نظرسنجی های متعددی نشانگر حمایت بالای مردم آمریکا از استیضاح ترامپ بوده اند.

آمریکایی

نظرسنجی دیگری که چند روز پیش از سوی موسسه یوگاو و برای رسانه سی بی اس نیوز اجرا شده نشان داده است، 55 درصد از آمریکایی ها از مساله تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ حمایت می کنند. 35 درصد از آنها گفته اند که شدیدا با این تحقیقات برای استیضاح موافقند و 20 درصد گفته اند که تا حدی با چنین اقدامی موافقند. در این میان، 45 درصد از پاسخگویان گفته اند، با تصمیم دموکرات های کنگره برای آغاز تحقیقات برای استیضاح ترامپ مخالفند.

نظر سنجی

یک نظرسنجی دیگر که از سوی شرکت Hill-HarrisX در تاریخ 26-27 سپتامبر اجرا شده، نشان داده، میزان حمایت آمریکایی ها از استیضاح دونالد ترامپ در مقایسه با نظرسنجی مشابهی که در سه ماه پیش اجرا شده بود، به میزان 12 درصد افزایش یافته است.

در این نظرسنجی تعیین شد که 47 درصد پاسخگویان از آغاز استیضاح دونالد ترامپ حمایت می کنند که نسبت به یک نظرسنجی مشابه در ماه ژوئن افزایشی 12 درصدی نشان می دهد. در آن نظرسنجی از پاسخگویان درباره اعتقادشان در خصوص ضرورت آغاز استیضاح دونالد ترامپ پرسش شده بود.

در این میان همچنین میزان مخالفت با چنین استیضاحی در این نظرسنجی نسبت به نظرسنجی قبلی سه درصد کاهش یافته و به 42 درصد رسیده است. 11 درصد نیز در این نظرسنجی جدید گفتند هنوز در خصوص مخالفت یا حمایت از چنین استیضاحی مطمئن نیستند.

در عین حال در این نظرسنجی جدید تعیین شده میزان حمایت از استیضاح ترامپ در میان تمامی طیف های پاسخگویان اعم از جمهوریخواه، دموکرات و مستقل افزایش نشان داده است. بر همین اساس حمایت دموکرات ها از این استیضاح از 59 درصد به 78 درصد افزایش یافته است. این حمایت در میان جمهوری خواهان به میزان پنج درصد افزایش یافته و به 18 درصد رسیده است.

تعداد مستقل های حامی استیضاح ترامپ نیز تقریبا دو برابر شده و به 41 درصد رسیده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 13 آبان 1398 شناسه مطلب: 586

به "آخرین نظرسنجی ،روند صعودی حامیان استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نظرسنجی ،روند صعودی حامیان استیضاح ترامپ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید