آب و هوای کشور تایلند

تایلند کشوری نزدیک به دریا نزدیک است و بیشتر مواقع دارای آب هوایی معتدل است. كشور تايلند در موقعيت استراتژيك جنوب شرقی آسيا قرار گرفته است. برای این که با آب و هوای کشور تایلند آشنا شوید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

آب و هوای کشور تایلند

شمال كشور كوهستانی و دارای جنگلهای بسياری است و نواحي مركزي آن پوشيده از شاليزارهاي سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمين دارای باغهای ميوه، درختان كائوچو، جنگلهای هميشه سبز و ساحل شنی سفيد زیبا برای بازدید در تور تایلند می‌باشد.

اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود.

  • فصل گرم وخشک در تایلند: از فوریه ( دومین ماه سال 13 بهمن تا 11 اسفند) تا می (12 اردیبهشت تا 11خرداد)، میانگین دمای ۳۴ درجه، رطوبت ۷۵ درصد.
  • فصل بارانی و آفتابی در تایلند : از ژوئن( 12خرداد تا10تیر) تا اکتبر (10 مهر تا 10 آبان) ، میانگین دمای ۲۹ درجه، رطوبت ۸۷ درصد.
  • فصل سرد در تایلند: از نوامبر (11آبان تا 10 آذر)تا فوریه دومین ماه سال 13 بهمن تا 11 اسفند) ، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه، کاهش رطوبت.
  • فصل بارانی و آفتابی در تایلند: در بانکوک معمولا باران زیادی در ماه های آگوست(11مرداد تا 10 شهریور) و سپتامبر(11شهریور تا 9 مهر) می بارد و در اکتبر (10 مهر تا 10 آبان)به بیشترین حد خود رسیده و سیلاب هایی نیز در شهر جاری می شوند.

به "آب و هوای کشور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و هوای کشور تایلند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید