معبد پهارا سینگ چیانگ مای

 معبد پهارا سینگ (Wat Phra Singh)، از بهترین معابد پربازدید شهر چیانگ مای می‌باشد. این معبد در بخش قدیمی شهر چیانگ‌مای و در نزدیکی دیوارهای باستانی قرار دارد.

معبد پهارا سینگ چیانگ مای

 کاهنان بودایی، مجسمه‌ها، معماری و سبک ساختمان معبد پهارا سینگ از دلایلی هستند که گردشگرانی زیادی را با تور چیانگ مای به سوی این معبد می‌کشانند. در این معبد، شمایل بزرگی از بودا به چشم می‌خورد که طبق افسانه‌های محلی، قدرت بسیاری دارد. به طوری که گفته شده طی عبور کالسکه پادشاه از مقابل آن، کالسکه شکسته شده است. به همین دلیل این مجسمه بسیار قدرتمند دانسته و احترام فراوانی برای آن قائل می‌باشند. این مجسمه روی تنه شیری قرار گرفته است و سینگ به زبان هندی به معنای شیر می‌باشد. به استناد تاریخ، سر این مجسمه نسخه اصلی نمی‌باشد. سر اصلی آن در سال 1900 میلادی دزدیده شده و نمونه مشابه آن ساخته‌اند. معماری این ساختمان، مشابه ساختمان‌های مناطق شمال کشور تایلند می‌باشد.

دنبال‎کننده‌های مذهب گایای بودا به این معبد بسیار علاقه دارند. نقاشی‌های روی دیوار این معبد زیبا نمایشگر تاریخ و سنت بودایی‌ها هستند که به بیننده القا می‌کنند که مردم چیانگ‌مای، به ویژه مردم بودایی علاقه و وابستگی شدیدی به سنت و آئین مذهبی خود علاقه‌مند هستند. معبد پهارا سینگ، کتابخانه بزرگ و قدیمی نیز دارد. همچنین گردشگران می‌توانند از کلاس‌های آموزشی مدیتیشن این معبد نیز استفاده نمایند.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد پهارا سینگ چیانگ مای"

وقتی به چیانگ مای سفر میکنید حتما با معابد آن آشنا خواهید شد، معبد وات بوپارام (Wat Bupparam) نمونه ای از شگفت انگیزترین معابد این شهر است که توصیه میکنیم از آن دیدن نمایید.

شهر چیانگ مای سرزمین معابد است، اما اگر به دنبال دیدن معبدی مجلل هستید که خانواده سلطنتی هم در آن اقامت داشه اند، معبد وات پان تائو (Wat Pan Tao) همان معبد باشکوهی است که برای خاندان امپراطوری آماده شده است.

در دیدار از چیانگ مای حتما از معبد وات پرا تات سی چوم تانگ ووراویهان (Wat Phra Si Chom Thong Worawihan) دیدن نمایید جایی که معماری و حس معنوی با هم ادغام شده‌اند و حس فوق العاده ای را در گردشگران پدید می‌آورند.  

در سفر با تور چیانگ مای سری به معبد وات اومانگ (Wat Umong) بزنید و از شگفتی های این بنای مجلل دیدن نمایید، حتم داشته باشید که این گشت را هیچ گاه فراموش نخواهید کرد.

هر جای چیانگ مای را بگردید معابد اسرارآمیز را پیدا میکنید، که رازهایی قدیمی را در نقش و نگارشان و اوج شکوه امپراطوری های باستانیشان را در معماریشان خواهید یافت معبد وات پرا سینغ (Wat Phra Singh) یکی از باشکوهترین‌هایشان است.

به "معبد پهارا سینگ چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با معبد پهارا سینگ چیانگ مای

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 22902286